السلام علی الحسین

قدیم ترها حس میکردم هر چی رو که اراده کنم به دست میارم. فکر میکردم همه چی فقط و فقط به خودم و اراده خودم ربط داره. شرایط بیرونی رو مهم نمیدیدم. با این طرز فکر به موفقیتهای خوبی هم دست پیدا کردم. درست روزی که حس کردم موفقیت، سعادت و آرامش من در گروی دیگران و تایید و تلقیشون از منه، دیگه نتونستم به رویاهام جامه عمل بپوشونم، سعادت از من دور و دورتر شد، انقدر دور که کم کم حس کردم هیچ ردپایی ازش تو زندگیم نمونده. مثل سرابی شد که از دور آب میدیدیش و نزدیکتر که میرسیدی، توهمی بیش نبود. اونوقت بود که به هر چیزی برای رهایی چنگ انداختم، خودم رو به هر ریسمانی گره زدم تا شاید رها بشم، اما هر چه بیشتر دست دراز کردم، هر چه بیشتر ریسمان رو کشیدم، نازک و نازکتر شد تا جاییکه ازش پوسته نازکی موند که هر آن بیم پاره شدنش بود ..... و هست.

+++ درسا جان دوست کوچک من که ازم تو یه پیام خصوصی خواستی رمز موفقیتم رو برات بگم و من یک لحظه  با خودم فکر کردم واقعاً من موفقم؟! خوب به حرفهای من گوش کن. بذار یه رازی رو بهت بگم. ما همیشه  دیگران را بیش از اون حدی که خوشبختند، خوشبخت و موفق تصور می کنیم. تو منو موفق میبینی و چه بسا خیلیهای دیگه رو هم، اما تو از درد دل من و اونها، دغدغه هامون و نگرانیهامون خبر نداری.

درسا جان، بدون که موفقیت واقعیت خارجی نداره، موفقیت در درون توئه. موفقیت داشتن پول و زیبایی و شغل ایده آل نیست، موفقیت تنها و تنها وقتی حقیقت وجودی پیدا میکنه که به درونت رجوع کنی و در وجود خودت احساس رضایت و آرامشی وصف ناشدنی پیدا کنی. تو موفقی اگر شبها که از کوچه های خلوت و تاریک گذر میکنی، اون موقع که سرتو رو بالش میذاری، عصرهای جمعه که بیشتر آدمها دلشون میگیره و با خودشون رو در رو میشند، بتونی سرتو بالا بگیری، لبخند بزنی و از خودت و بودنت حس رضایت کنی، از اونچه هستی، از اونچه که بودی و امیدوار باشی به اونچه و اونکه خواهی بود... موفقی اگه دوستان زیادی دور و اطرافتو گرفته باشند طوریکه موقع دلتنگی ندونی به کدومشون رو بیاری، چون هر کدوم به نوعی باعث قوت قلب و مایه آرامشت هستند، موفقی اگه هدف و چشم انداز روشنی برای آیندت داشته باشی، مسیر رو به روتو روشن و واضح ببینی و آهسته و پیوسته تا رسیدن به نقطه پایان گام برداری. اینطوری حتی اگه الان به ظاهر دستاوردهای بزرگی تو زندگیت بدست نیاورده باشی باز موفقی و خوشبخت.

درسا جان دوست کوچک من، یادت باشه که بسیاری  از اونهایی که به ظاهر  خوشبختند در پنهان  رنج می برند. اینو بدون که نسخه خوشبختی و موفقیت رو نمیشه برای همه یک جور پیچید، زندگی با هر کس یک جور بازی میکنه، اونچه برای من خوشبختی به حساب میاد شاید برای تو پشیزی ارزش نداشته باشه، پس بنشین و با خودت فکر کن موفقیت رو در چی میبینی و چه مسیری رو برای رسیدن بهش برای خودت ترسیم کردی. بدون همیشه نتیجه و خط پایان مهم نیست، قدم برداشتن در مسیر گاهی خیلی مهمتر از سیدن به آخرشه. از  بودنت، زنده بودنت، با خدا بودنت، با خانواده بودنت حس آرامش کن و یقین داشته باش که داشتن اینها عین خوشبخیته و بدون اینها خوشبختی هیچ معنایی نداره.

درسا جان، توقعات و انتظارات معقول و واقع بینانه ای از خودت داشته باش و از جاه طلبیهای دست نیافتنی و آرزوهای غیرواقعی و وهم آلود بپرهیز تا طعم تلخ یاس و دلسردی رو بعد از دست نیافتن بهشون نچشی. از شکست نترس و یادت باشه که به قول ناپلئون کسی که میترسه شکست بخوره حتماً شکست خواهد خورد. این اتفاق برای من افتاد و نذار برای تو که هنوز اول راهی بیفته. 

+++ دیشب شب خوبی بود. بستنی خوردن تو یه کافی شاپ دنج نزدیک دانشگاه علم و صنعت بعد قدم زدن تو هوای آلوده تهران حال و هوامو عوض کرد. یه جور حس نوستالژیک از بودن در اون فضا بهم دست داد. همینکه کنار دانشگاه بود، خاطراتی رو در ذهنم از دوران دانشجویی زنده کرد. کم کم حس میکنم جایگاه من فقط در دانشگاه و برای تعلیم و تعلم تعریف شده و لاغیر... مخاطب روبرویی من حرفهایی زد که منو به فکر فرو برد اما زودتر از اونچه که فکرشو میکردم، سعی کردم حرفهاشو از یاد ببرم، به گفته هاش دلبسته نشم، امیدوار نشم، خوشحال نشم، باور نکنم... خدایا چه بلایی سر زنانگی من اومده؟

+++ اعتماد کردن دوباره بعد از یک دوره طولانی دل کندن از آدمها و بی اعتمادی مطلق به اونها ساده نیست. به همون نسبت وقتی اعتمادت به کسی که بودنش خواسته و ناخواسته تو زندگی برات مهم شده، خدشه دار بشه، حس تلخی رو در تو بوجود میاره و ضربه سهمگینی وارد میکنه که دیگه به راحتی قابل جبران و بازگشت نیست... کم کم به این نتیجه میرسی که بی اعتمادی بهترین و تنها راهکار برای ضربه نخوردن از دنیا و آدمهاشه... خدایا چرا همیشه آخرش میفهمم که از اولش اشتباه بوده؟

+++ تاسوعا و عاشورای حسینی رو به همه شما دوستان خوبم تسلیت میگم. در عزاداریهاتون منو فراموش نکنید. خدایا این اولین محرمیه که مادربزرگ عزیز و مومنم و عمه نازنینم حضور ندارند تا برای مظلومیت حسین (ع) و یارانش گریه کنند. امام حسین رو شفیع اونها در روز قیامت قرار بده. آمین.

ای سید و سالار شهیدان، به دلم آرامش بده... محتاج یک  گوشه چشم تو هستم....

منزلگه عشاق دل آگاه حسین است، بیراهه نرو ساده ترین راه حسین است

از مردم گمراه جهان راه مجویید، نزدیکترین راه به الله حسین است . . .

السلام علیک یا أباعبدالله
وعلی الارواح التی حلت بفنائک علیکم منی جمیعا
سلام الله أبدا مابقیت وبقی اللیل والنهار
ولاجعله الله آخر العهد منی لزیارتکم
السلام علی الحسین
وعلى علی بن الحسین
وعلى أولاد الحسین
وعلى أصحاب الحسین

/ 18 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
tanha

سلام مرضیه جان خوبی؟امیدوارم سلامت باشی نمیدونم چی بگم انقدر زیبا بیان میکنی که آدم دوست داره نه یکبار بلکه چند بار مطلبتو بخونه ،نمیدونم چه حسیه یا فقط من اینطورم بعد از خوندن نوشته هات آدم یاد خاطراتش می افته! امیدوارم هرجا با هر که هستی خوشحال و شاد وسرحال باشی

فاطمه

خسته ای می پرسد :رستگاری کو؟ به عبث قله کوهی را در پیله می نمایانمش و کسی نیست بگوید باری رستگاری قدمی است که ز جا برکندت رستگاری موفقیت خوشبختی همه اینها واژه ای بیش نیستند وقتی در تو شعفی نیست برای اکنون و فردا امیدوارم زندگی تو غرق شادی و شعف برای رسیدن به آرزوهات باشه خدا مادر بزرگ مومن و پاکتو همنشین امام حسین (ع) کنه همین طور عمه خوبتو و ریحانه عزیز رو مرضیه جان تو موفقی برای اینکه به چشمه لا یزالی از عشق وصلی و اون هم امام حسینه

طنین آوا

ادامه کامنتم این بود: درسای عزیز باید خودش به این دیدگاه برسه که خوشبختی و موفقیت برای هر کس با توجه به دیدگاهش متفاوته و من معتقدم مشکل هرکس برای خودش بزرگه و شاید برای بقیه کوچک بنظر برسه. درسای عزیز و مرضیه نازنین من هرگز نخواستم جای کسی باشم یا هرگز فکر نمیکنم فلانی خوشبخت ترین آدم دنیاست! البته ازموفقیت دیگران همیشه باید درس گرفت اما هرگز نسخه ی دیگری بودن را دوست ندارم و باید هر کس خودش باشه. امیدوارم که درسا این مطلب زیبا و رازهای خوبی رو که باهاش درمیون گذاشتی بخونه و به اون طرز فکر برسه.

طنین آوا

مرضیه جان اینکه اینچنین منو به خصایص زیبا میشناسی و معرفی میکنی جای قدر دانی داره و امیدوارم لیاقت این احساس خوب رو که به من داری داشته باشم.من به خودم دارم یاد میدم که دیگران رو اونطور که هستن با تمام خوبی و بدیهاشون دوست داشته باشم همانگونه که آرزو میکنم عزیزانم منو اینجوری بخوان. مهربان اصرار نمیکنم برای خواندن مطالب خصوصی ات و به تمام حریمت احترام میذارم.یکی از دوستان جمله کوتاه اما منقلب کننده ای در وبش گذاشته که برات مینویسم: هر قدیس گذشته ای دارد و هر گنهکار آینده ای.... و من بهترین آینده را برایت میطلبم. بعد راستش رو بخای من خیلی با دنیای غریب کامپوتر و دم دستگاش آشنا نیستم وقتی گفتی متنی رو ک واست فرستادم ونصفه اومده اگر دارمش دوباره بفرستم ، نمیدونم از کجا باید کامنتی رو که ارسال میکنم باید پیدا کنم و مجددا بفرستم ، خیلی ساده میتونم همین وبلاگم رو اداره کنم و نحوه عکس گذاشتن و بقیه ی کارای مربوط به وبلاگ رو وارد نیستم ، بنطرت خیلی خنگم؟[ابله]

کامران

یا حسین دلخوشم به مستحبی که جوابش واجب است: السلام علیک یا اباعبدالله[گل]

سعید

با تعریفی که از موفقیت برای درسا کردی کاملا موافقم. نوشتت خیلی زیبا و روون و به دور از تعارفات بود و خیلی به دلم نشست. جمله ناپلئون رو هم خیلی دوست داشتم. کسی که از شکست بترسه حتما شکست میخوره. واقعا بهش ایمان دارم

مائده

موفقیت یعنی همین آرامش ساده ای که تعریف کردی، خواب آرام، لبخند ساده، خوشحالی از کوچکترین ها، موفقیت یعنی :(( دوست دارم روزگارم را ...)) خدا مادربزرگ مهربون و عمع نازنینت رو غریق رحمت کنه،آمین...

مائده

فرمانده عشاق ، دل آگاه حسین است / بیراهه مرو ! ساده ترین راه حسین است از مردم گمراه جهان راه مجویید / نزدیک ترین راه به الله حسین است

درسا(دوست كوچك)

سلام..... ممنونم ازاينكه به سوالم جواب داديد. خيلي خيلي خوشحالم كرديد. ببخشيد اگر سوالم بچگانه بود.....صحبت هاي شما در مورد موفقيت كاملا قبول دارم وبه جواب سوالم رسيدم.. نوشتتون واقعا زيبا بود. اميدوارم همه ي ادم ها به موفقيت با اون تعريفي كه شما ازش نوشتيد برسند.