تقویم من معطل یک فصـل تازه است

خالــی ام چون باغ بودا ، خالی از نیلوفرانش

خالی ام چون آسمان شب زده بی اخترانش 

توی زندگیم همیشه تلاشم بر این بوده که تا جاییکه میتونم دست دیگران رو بگیرم. اوج شادی من وقتی بوده که حس کردم تونستم گرهی از کار کسی باز کنم. دست محتاجی رو بگیرم، شادی رو مهمون دل غمگینی بکنم. هیچوقت نیت بدی در قبال هیچکس نداشتم، آزاری به کسی نرسوندم اما کم آزار ندیدم. شاید هم انتظار داشتم پاداش اعمالم رو ببینم که ... شاید هم پرتوقع بودم، نمیدونم.

همیشه هر آنچه رو که میخوای بهش نمیرسی. این قانون زندگیه. چند وقتیه که حس میکنم از خدای خودم دور شدم. انگار همش طلبکارشم، مدام ازش میپرسم مگه نگفتی از رگ گردن به انسان نزدیکتری؟ پس کجایی؟ اما پاسخی ازش نمیشنوم... راهمو به خطا میرم و خودم میدونم مرتکب چه خطاهای بزرگی میشم اما نمیتونم جلوی خودم بایستم.  چارلی چاپلین خطاب به دخترش حرف قشنگی میزنه که:

دخترم ، من روی بند زیاد راه رفتم ، اما باور کن روی زمین در یک خط راست رفتن هزار بار سخت تر است

 
و من که این روزها مدام راهمو اشتباه میرم خوب معنای این حرف رو درک میکنم. واقعاً راه رفتن در مسیر مستقیم سخته.
 
احساس کهنگی میکنم. بوی نم میدم. من یک اتفاق تازه می خوام. من دنبال روشنایی نور انتهای تونل تاریک زندگیم هستم. من یه فضای جدید برای نفس کشیدن می خوام. من دوست دارم کسی بیاد و دستمو بگیره و از اینجا ببره یه جای دور که در اونجا نه من کسی رو بشناسم و نه کسی منو...

تقویم من معطل یک فصـل تازه است

من که تمام زندگی‌ام بی‌اجازه است

اینجا قرار بود جایی باشه برای درددلها و بیان آمال و آرزوهای من، اما انگار همه حرفهام تموم شده. چند وقتیه که به خاطر آشنایی دو سه نفر از دوستان آشنا با این وبلاگ از نوشتن خیلی حرفها در اون عاجزم. از طرفی چون مطالب این وب کپی نیست و از نوشته های خودمه، گاهی آپ کردنش به درازا مینجامه، مثل این روزها که حرف زیادی واسه گفتن ندارم. به قول یکی از دوستان خوبم وقتی حرفی برای گفتن نداری بهتره هیچی نگی....دیرتر نوشتنم رو بذارید به پای نداشتن حرفهای تازه و یا حرفهای ناگفتنی.

طبق معمول وقتهایی که مطلب خاصی برای گفتن ندارم، برای این نوشته به چند جمله زیبا و پرمعنی از بزرگان اکتفا میکنم:

**من در میان موجودات از گاو خیلی می‌ترسم. زیرا عقل ندارد و شاخ هم دارد! (ابن سینا)

**لشکر گوسفندان که توسط یک شیر اداره می‌شود، می‌تواند لشکر شیران را که توسط یک گوسفند اداره می‌شود، شکست دهد.
(نارسیس)

**مدتها پیش آموختم که نباید با خوک کشتی گرفت، خیلی کثیف می‌‌شوی و مهم‌تر آنکه خوک از این کار لذت می‌برد.
(جورج برنارد شاو)

**آدمی اگر فقط بخواهد خوشبخت باشد به زودی موفق میگردد ولی او می خواهد خوشبخت تر از دیگران باشد و این مشکل است زیرا او دیگران را خوشبخت تر از آنچه هستند تصور میکند. (مونتسکیو)

**دنیا جای خطرناکی برای زندگی است. نه به خاطر مردمان شرور، بلکه به خاطرکسانی که شرارتها را می بینند و کاری درمورد آن انجام نمی دهند. (انیشتین )

**بگذار عشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو با کسی...... (نلسون ماندلا )

**مرد به این امید با زن ازدواج میکند که زن هیچگاه تغییر نکند ، زن به این امید با مرد ازدواج میکند که روزی مرد تغییر کند و همواره هر دو ناامید میشوند. (آلبرت انیشتین)

**جملۀ «نگران نباش، درست‌اش می‌کنیم.»، از مقدس‌ترین عباراتِ دنیاست. فکر می‌کنم کسانی که روزی این جمله را از کسی می‌شنوند، جزء آدم‌های خوش‌شانس دنیا به حساب می‌آیند. «نگران نباش، درست‌اش می‌کنیم.» (چارلز استیون هامبی)

**خود فریبی به این صورت بیان شده است که انگار روی وزنه‌ای ایستاده‌اید تا خود را وزن کنید، در حالی که شکم‌تان را تو داده‌اید.
(چارلز استیون هامبی )

**می‌شود از امشب قانون تازه‌ای در زندگی بنا بگذاریم؟ همواره بکوشیم قدری بیش‌تر از نیاز، مهربان‌ باشیم.  (جی.‌ام. بری )

**شاید چشم‌های ما نیاز داشته باشند که گاهی با اشک‌های‌مان شسته شوند، تا بار دیگر زندگی را با نگاه شفاف‌تری ببینیم.
(الکس تان )

**دانشگاه تمام استعدادهای افراد از جمله بی استعدادی آنها را آشکار می کند. (انتوان چخوف
)

**بهتر است که در این دنیا فکر کنم خدا هست و وقتی به دنیای دیگر رفتم بدانم که نیست و این بسیار بهتر از این است که در این دنیا فکر کنم خدا نیست و در آن دنیا بفهمم که هست . (آلبر کامو )

**جهان سوم جایی است که هر کسی بخواهد مملکتش را آباد کند، خانه‌اش خراب می‌شود و هر کسی بخواهد خانه‌اش آباد باشد باید در تخریب مملکتش بکوشد.(پروفسور حسابی )


**هر شکلی از حکومت محکوم به نابودی با افراط در همان اصولی است که بر آن بنا نهاده شده است (ویل دورانت)

**مردم دو دسته‌اند، یا گول می‌خورند یا گلوله... (از دفتر خاطرات یک دیکتاتور )

**هیچگاه امید کسی را ناامید نکن ، شاید امید تنها دارایی او باشد . ( ارد بزرگ )


**من هیچ راه مطمئنی به سوی خوشبختی نمی شناسم. اما راهی را می شناسم که به ناکامی منجر می شود. گرایش به خشنود ساختن همگان. (افلاطون )

 **وقتی داری بالا میری مهربان باش و فروتن، چون وقتی که داری سقوط میکنی، از کنار همین آدمها رد میشی (؟)

پ.ن. وبلاگ انگلیسیم رو آپ کردم. در صورت تمایل به یادگیری درس جدید، میتونید بهش مراجعه کنید.

/ 25 نظر / 37 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دعادست

امروزی بگم... توی دنیای امروز اگه نرم افزارت رو به روز نکنی به هیچ دردی نمیخوری.. توی دنیای امروز اگه سخت افزارت رو به روز نکنی هیچ نرم افزاری توی بازار پیدا نمیکنی که باهاش بخونه... بدبختی تو ، بیچارگی تو ، خاک بر سری تو و خیلی از ماها و خیلی از دیگران که مشابه ما هستند اینه که چهارچنگولی به تفکرات دیروزی چسبیدیم و در قدیم حل شدیم و نمیخواهیم به روز بشیم... سیستمهای امروزی یه سولاخ دارند که توسط اونها با چپوندن یه چیز کوچولو داخلشون به روز میشوند که بعد از آن، هم بهتر کار میکنند و هم سریعتر عمل میکنند ، بعد از آن کمتر هم هنگ میکنند و نمایش بهتری هم دارند... امروزی تر هاش دیگه نیازی به سولاخ هم ندارند که از طریق هوا و آسمون و وای فای به روز میشوند... اگه واقعاً میخوای، یعنی باید واقعاً بخوای، اگه واقعه میخوای توی این آخر عمری روزگار و فصل تازه ای داشته باشی فقط و فقط باید آپ دیت بشی...

دعادست

سخت افزارت حرف نداره و اگر هم داشت غیر قابل تغییر هست و توی بازار هم گیر نمیاد که بخوای به روزش کنی... با ژل و مل و ریمل هم میشی عروسک مصنوعی... ولی بهتره یه سولاخ توی سخت افزارت پیدا کنی و با یه چیز کوچولو به روز بشی... اگه اون سولاخو پیدا نکردی به افکارت رجوع کن و از طریق یه چیزی مثل وای فای به روز بشو ،،،، یا بشو یا منتظر باش تا بمیری... خدا از رگ گردن به تو نزدیکتره و راه های خوبی هم بهت نشون داده و آدمای خوبی هم سره راهت گذاشته، پس مشکل هنگ کردن خودت رو گردن خدا ننداز.... به روز شدن هم هیچ لطمه ای به دین و ایمان و شرافت انسان نمیزنه، که بعضیهامون توی سنتهای خود ساخته پدرانمان گیر کردیم که هیچ ربطی هم به دین ندارد... شاد و پاینده باشی دوست من... [اوغ][اوغ]

nasim

سلام مرضیه جون.فرصت نکردم هنوز تا چند روز آینده حتما میام.مشقامم مینویسم[عینک][چشمک] ببخشید این پستتم وقت نکردم بخونم.دوباره میام.

طنین آوا

مرضیه جون سلام . من بعد ی مدت غیبت صغری! برگشتم. نه تنها تو بلکه همه ما گاهی هزاران بار به خطا رفته ایم و هر بار اشتباهی تازه! این خصلت ادمی ست. سرشار از آزمون و خطا. نگران نباش هر بار که بدانی اشتباه کرده ای و انجام ندهی همین کافی ست. از جمله های منتخب زیبایت هم ممنون دوست من.

without name

پس کامنت من کو؟:'(

without name

من ستاره نیستم من ماهم!!![خجالت]

مائده

سلام عزیز دلم . ببخشید که دیر به دیر سر میزنم . دلم برات تنگ شده. از ته دلم برات آرزو میکنم بزودی فصل زیبا و جدید زندگیت رقم بخوره و از راه برسه. مرضیه جونم برای گفتن حرف دل شاید گاهی دنبال غ یبه های مجازی میگردیم که بعدا قضاوتمون نکنن ولی همیشه هم جواب نمیده. دوست خوبم همیشه ترسامون نمیذاره که خودمون باشیم ، مگه نه ؟

سرباز

سلام ظهر بخیر خوشحال می شم به وبلاگم سربزنید مطالبی دارم که مطمینا به دردتون می خوره حتما سر بزنید.

رسوایی

سلام جالب بود...ببخشید..یه توصیه..چون خودم تجربه کردم میگم....من ادم خوخواهی بودم..الان سعی میکنم که چنین نباشم..انسان همیشه حرفبرای گفتن داره...این فکر ماست که احساس نتوانستن میکنه..دنبال حرفها وجمله ای زیباست..احساس میکنه نمیشه نمیتونه..جالب نیست..اما دل همیشه حرف برای گفتن داره ..اینو از ده سال حاطره نویسی فهمیدم...همش احساس دلم بود ..زمانیکه فکر میکردم..جالب نیست..دیگران با خواندن ان لذت می برند...مثل من که از حرف دل لذت بردم..جالب بود..تعریف الکی نیست ..دنیای مجازی ماست..تعارفی هم در کا رنیست.. من همیشه می نویسم حتی اگه به یه خط باشه..چون اون لحظه با دلم داشتم حرف میزدم امیدوارم تونسته باشم حرف دلم را زده باشم ببخشید..نمیدونستم که لینکم کرده بودی..به افتخار حزفهای زیباتون لینک دید[گل][گل][گل]

amin

با عرض سلام دوست عزیز من خواهان تبادل بنر با سایت زیبای شما هستم اگر شما هم موافقید به سایت من بیاید www.kahnoojdl.ir من همیشه انلاین هستم(پایین سایت سمت راست) یا نظر بزارید منتظرم عزیز