اولین مراجعه به دکتر ارتودنسم2

دیروز عصر برای اولین ویزیت بعد عملم رفتم مطب دکتر ارتودنسیم، آقای دکتر فراهانی. دقیقا 33 روز بعد از عملم. نظر دکتر ارتودنسم و رزیدنتهاش برام خیلی مهم بود چون فکر میکردم اونها با دید تخصصی تری به چهره و فک من نگاه میکنند... خدا رو شکر همه چی باز هم عالی بود و دکترم مشتاقانه بهم نگاه کرد و گفت خیلی خوب شدی و انگار خودت نیستی! حرفهایی که بارها طی روزهای پیش از همکارانم شنیدم اما شنیدنش از زبون دکتر ارتودنسم که نزدیک به دو سال و نیم روی فک و دندونهای من کار کرده بود تا آماده عمل بشم، حس و حسن دیگه ای داشت. خلاصه که دکتر فراهانی از عملم و تغییراتی که کرده بودم فوق العاده راضی بود و بهم گفت خیلی خوب شد که از انجام عمل منصرف نشدم. بهش گفتم از اینکه دکتر مسگرزاده عزیزو انتخاب کردم خیلی خوشحالم و همینطور از اینکه اون روزی که برای عمل مردد شده بودم، درنهایت تصمیم درستی گرفتم و اینکارو کردم. 

منشی و رزیدنت های دکتر هم خیلی از تغییرات من تعریف کردند و حتی یکیشون گفت با تغییر چهرت انگار شخصیتت هم عوض شده، یعنی جدا اینطوره؟ جالبه که در حین اینکه یکی از رزیدنتهای دکتر با من حرف میزد، صدای خشمناک دکترو میشنیدم که داشت به خانمی که به تازگی عمل فک کرده بود و ظاهراً از فکش ناراضی بود، میتوپید که من بهت گفته بودم نیاز به عمل نداری،  الان هم نمیتونم کار زیادی کنم و نهایتا بتونم فکتو با زحمت به شکل سابق برگردونم.... خیلی از دستش عصبانی بود، رزیدنت دکتر بهم گفت که چهره این خانم قبل عمل خیلی بهتر بود، اما این خانم مدام با صورتش ور میره و ... نمیدونم چرا بعضیها اینکارو با خودشن مکنند، به نظرم یک عامل روانی اینجا دخیله. من با اینکه فکم ایراد داشت، خودم خیلی دیر به نتیجه عمل رسیدم، هر چند نداشتن هزینه عمل هم سهم عمده ای داشت و اینکه اساساً انجام عمل زیبایی (که البته عمل فک جنبه درمانی هم داره) برام دور از ذهن بود و هیچوقت دنبالش نبودم..الان از اینکه زوتر عمل نکردم پشیمونم، اما واقعا برای کسانیکه بی دلیل دست به این جراحی ها میزنند و بعضاً چهرشون رو بدتر میکنند، متاسفم.

متاسفانه دیروز کار خاصی رو دندونهام انجام نشد، ‌چون انداختن کشهای جدید به دندونهای عقب با وجود بازنشدن دهانم به اندازه کافی امکانپذیر نبود و واسه همین ارتودنتیستم گفت ده پونزده روز دیگه بیا که بتونی دهانتو بیشتر باز کنی.  درمورد بی حسی لثه ام نگرانیمو مطرح کردم که گفت کاملا طبیعیه چون تمام لثه ها و ... بریدند، حتی گفت بخشی از بی حسی هرگز برنمیگرده... فکر نمیکنم برنگشتن حس کامل لثه ها خیلی عذاب آور باشه، فقط خدا کنه حس لب پایین و چونه برگرده. درمورد جفت نشدن دندونهای عقب هم گفت با ارتودنسی اصلاح میشه اما فراموش کردم بپرسم چقدر ارتودنسیم طول میکشه. خوب خدا رو شکر که همه نگرانیهام کم کم داره مرتفع میشه....

نکته دیگه اینکه از دیرو تحت تاثبر حرف همکارها که گفتند به ماسک نیاز نداری، وقتی رفتم جواب آرمایش مامانو بگیرم،برای اولین بار بدون ماسک توی خیابون راه رفتم و دیدم که هیچکس خیره نگاهم نمیکنه و این به این معنی بود که صورتم غیر عادی نیست، فکر کنم دیگه کم کم باید ماسکمو برای همیشه کنار بذارم. همه چیز داره عالی پیش میره و اگه صدام هم بهتر بشه، دیگه نگرانی ندارم. خدا رو شکر.

/ 4 نظر / 23 بازدید

یه عکسم بذارین از قبل و بعد از عمل [نیشخند] مام میخوایم ببینیم خوب! بگیم چه خوشکل شدین [نیشخند]

زردالو

یه عکسم بذارین از قبل و بعد از عمل مام میخوایم ببینیم خوب! بگیم چه خوشکل شدین [نیشخند][نیشخند]

آمد

اوه اوه پس حالا حالاها هي بايد تحت نظر باشي اما همين عاليه كه دكترت به نوعي تاييد كرده و از عمل نهايت ابراز موفقيت رو نمشون داده و اين يعني اينكه مبارك باشه اين همه زحمت و وقت و هزينه اي كه كردي با موفقيت پيش رفته و ميره .

تو رو خدا جوابمو بدين!هزينهعمل چقدر شد؟؟